Ile przewidzieć czasu na mastermind?
Cześć,
nazywam się Beata Krzyś.Jestem certyfikowaną moderatorką grup mastermind, nauczycielką grafiki, dyrektorką programową i CEO w Quali.
Zapraszam Cię serdecznie do czytania artykułów o mastermindach, w których przybliżam tą formę edukacji i rozwoju. Miłego czytania!
Czy mam wystarczająco dużo czasu na mastermind?
Czasami obawiamy się, że nie mamy wystarczająco dużo czasu, aby regularnie uczestniczyć w mastermindzie, ponieważ nasze dni są już bardzo zaplanowane i nie jesteśmy pewni, czy mamy wystarczająco dużo czasu, aby regularnie uczestniczyć w spotkaniach i to przez kilka miesięcy.
Może tak faktycznie być, że nie mamy na to czasu. Są takie okoliczności, które nie sprzyjają: duże życiowe zmiany, remonty, przeprowadzki.
Jednak często jest to obiekcja, którą łatwo rozwiać.
Po pierwsze możemy ustalić taki harmonogram, który nam będzie czasowo odpowiadać.
Po drugie zyskujemy tak dużo wsparcia, że o wiele więcej czasu musielibyśmy poświęcić na to, aby do tych rozwiązań dojść samemu.
Warto się zastanowić, ile potrzeba przewidzieć czasu na mastermind.
Trzeba wygospodarować trochę czasu na znalezienie odpowiedniej grupy. Trzeba przeznaczyć czas na spotkania, czyli np. dwie godziny, co dwa tygodnie. Oprócz tego, trzeba przewidzieć trochę czasu na to, aby się do spotkania przygotować, czyli aby się zastanowić, o czym chcę powiedzieć. No i warto zapisać sobie podsumowanie po spotkaniu, co się wartościowego dostało.
I jeszcze trzeba mieć czas na wdrażanie tych rzeczy, które zobowiązaliśmy się zrobić.
Warto to wszystko przemyśleć.
Aby maksymalnie wykorzystać czas, który nam mastermind zajmie, warto:
- Poświęcić na początku czas, aby znaleźć się w odpowiedniej grupie, która jest na zbliżonym poziomie rozwoju. Dzięki temu pomysły, które dostaniemy będą bardzo wartościowe.
- Gdy już mamy grupę warto na początku poświęcić czas, aby ustalić reguły i harmonogram spotkań, aby potem nie tracić już czasu na dogadywanie tego, co spotkanie.
- Kluczowe aby zawsze przychodzić na spotkania z takim tematem, którego nie można łatwo rozwiązać samemu, a nie takim „byle by coś było”. Warto pomyśleć trochę, aby sobie to w głowie ułożyć, o co chcemy zapytać. Warto aby to były takie tematy, które realnie nam pomogą. Inaczej to faktycznie może być strata czasu, gdy dopiero na spotkaniu wymyślamy problem albo, gdy jest on błachy.
Mastermind warto traktować jako inwestycję czasu, bo każda minuta bardzo szybko się zwróci.
Sprawdź naszą ofertę:
Beata Krzyś, właścicielka Quali – szkolenia komputerowe.
Jeżeli temat mastermindów Cię zainteresował, zapraszam na darmową konsultację, podczas której opowiem więcej na czym polega i co możesz zyskać biorąc udział w grupie mastermind.